Partneři

 

Již 39 let Interactive Brokers buduje technologii elektronického obchodování, která přináší skutečné výhody pro obchodníky, investory a instituce po celém světě. Kapitál Interactive Brokers Group a jejích dceřiných společností tento rok, překročil hranici 5 miliard dolarů. Je největším americkým elektronickým obchodníkem s cennými papíry, který denně vykoná průměrně 582.000 obchodů. Díky výborné technologii elektronického obchodování a velikosti IB, se společnost iBilionaire s.r.o. rozhodla s IB spolupracovat při nákupu i prodeji investičních instrumentů.
IB je nejlepší online obchodník s cennými papíry, již pátým rokem v řadě podle společnosti Barron´s.

 

shutterstock_452277583-zmenseno

 

ČNB je ústřední (centrální) bankou České republiky a orgánem vykonávajícím dohled nad finančním trhem. Je zřízena Ústavou České republiky a svou činnost vyvíjí v souladu se zákonem č. 6/1993 Sb., o České národní bance, ve znění pozdějších předpisů, a dalšími právními předpisy. Je právnickou osobou veřejného práva se sídlem v Praze. Sedm regionálních zastoupení se nachází v Praze, Ústí nad Labem, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Brně a Ostravě. S vlastním majetkem, včetně devizových rezerv, hospodaří ČNB s odbornou péčí. Do její činnosti lze zasahovat pouze na základě zákona.

ČNB je součástí Evropského systému centrálních bank a podílí se na plnění jeho cílů a úkolů. Dále je součástí Evropského systému dohledu nad finančními trhy a spolupracuje s Evropskou radou pro systémová rizika a evropskými orgány dohledu nad finančními trhy.

 

Kontrola a dohled nad kapitálovým trhem

 

Problematice dohledu nad kapitálovým trhem se věnuje stejnojmenný zákon 6/1999 Sb. a zákon 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Na základě těchto zákonů Česká národní banka (ČNB) vykonává svůj dohled nad osobami působícími na kapitálovém trhu. Kontrolovanými subjekty jsou profesionální, institucionální investoři, obchodující sami na sebe a obchodníci s cennými papíry. Systematicky reguluje, kontroluje, vyhodnocuje a popřípadě postihuje nedodržování stanovených pravidel.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *